Порівняний аналіз індуктивностей проводів і шин
DOI:
https://doi.org/10.15802/ecsrt2016/105486Ключові слова:
індуктивність проводів і шин, частота, поверхневий ефект, площа поперечного перерізу проводу, порівняльний аналізАнотація
Мета: оцінити вплив частоти, конфігурації та площі перерізу струмопідводів на величину їх індуктивності. Результати. Отримані відносні значення індуктивностей для струмовідводів з пустотними та суцільними площами поперечного перетину круглих, квадратних та прямокутних конфігурацій. Проведений порівняний аналіз та зроблені висновки про можливу мінімізацію індуктивностей для різних форм поперечного перерізу, а також для низьких та високих частот. Практична значимість. Наведені результати можуть бути використані для розрахунків взаємоіндуктивностей магнітопов’язаних елементів з метою оцінки їх імпедансних характеристик. Залежність індуктивності від частоти і відповідна нелінійність викликає появу гармонійних складових, які відрізняються від основної частоти та можуть суттєвим чином впливати на електромагнітну сумісність магнітопов’язаних елементів кола та ефективність всієї системи з точки зору енерговитрат.
Посилання
Повышение коэффициента мощности малых государственных предприятий / С. Г. Павлюс и др. // Совр. науч. вестник. 2011. – № 11(107), – С. 84-91.
Калантаров, П. П. Расчет индуктивностей / П. П. Калантаров, Л. А. Цейтлин.– Энергоатомиздат, 1985. – 484 с.
Выбор формы шин для питания потребителей большой мощности / В. И. Соборницкий и др. // Будущее исследований 2014: тезисы докл. Х Междунар. науч-техн. конфер. – София, 2014. Т. 48, – С. 67–69.
Варьирование геометрическими параметрами шин с целью уменьшения их индуктивности / В. И. Соборницкий и др. // Оралдын былым жаршысы, № 29 (160), 2016. – С. 77–81.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).