Мікропроцесорні системи електричної централізації з використанням оптоволоконного кабелю зв’язку на залізницях України
DOI:
https://doi.org/10.15802/ecsrt2018/171944Ключові слова:
волоконно-оптичний кабель, телеко-мунікація, довжина хвилі, мікровигини, макровигини, коефіцієнт готовностіАнотація
Метою роботи є аналіз існуючих видів оптоволоконних ліній, оцінка переваг та недоліків, що виникають при їх обслуговуванні, та визначення напрямку при модернізації ліній зв'язку залізниць України.
Виконано аналіз існуючих мікропроцесорних систем залізничної автоматики на України, зокрема на Придніпровській залізниці.
Наукова новизна: удосконалені формули для визначення збільшення коефіцієнта загасання в волоконно-оптичних лініях за рахунок урахування коефіцієнта, що залежить від довжини і амплітуди мікро- і макровигинів.
Встановлено, що збільшення числа мікровигинів на одиницю довжини волоконно-оптичної кабельної лінії призводить до збільшення загасання до 0,445 дБ / км при числі вигинів 20. Додаткове загасання не повинне перевищувати власне загасання волокна більш ніж на 40 ... 50 %. Отже, при нормованому загасання 0,5 ... 1 дБ / км і довжині хвилі 1,31 мкм для одномодового волокна число мікровигинів на одиницю довжини не повинно перевищувати дев’яти (десяти).
Також за результатами моделювання можна зробити висновок, що при збільшенні кроку скрутки від 12 до 30 мм додаткове загасання зменшується від 0,1 до 0,021 дБ / км, що не перевищує допустимі значення.
Оцінені параметри надійності волоконно-оптичних ліній, які застосовуються на Придніпровській залізниці.
Посилання
Микропроцессорные системы – путь на внедрение // [Электронный ресурс]. – Режим доступу: http://rwa.ua/wpcontent/uploads/2016/03/Ukrayinska-zaliznitsa_5-35-stor.31-35.pdf
Листвин, А. В. Оптичесике волокна для линий связи / А. В. Листвин, В. Н. Листвин, Д. В. Швырков. – М.: ЛЕСАРарт, 2003. – 98 с.
Стерлинг, Д. Волоконная оптика. Техническое руководство. М.: Лори. 1995. – 195 с.
Офіційний сайт Придніпровської залізниці // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: www.dp.uz.gov.ua
Волоконно-оптический кабель [Електронний ресурс]. – Режим доступа: https://ru.wikipedia.org/wiki/Волоконно-оптический_кабель.
Убайдуллаев, Р. Р. Преимущества и недостатки ВОЛС [Электронный ресурс] / Р. Р. Убайдуллаев // Тералинк. – Москва: ЭКО-ТРЕНДЗ, 2000. – Режим доступа: http://www.teralink.ru/?do=printt&id=16
Волоконно-оптическая линия передачи [Электронный ресурс]. – Режим доступа: https://ru.wikipedia.org/wiki/
Волконно-оптическая_линия_передачи
Микроизгиб оптического волокна и улучшение конструкции оптического волокна [Электронный ресурс]. – Режим доступа: http://ockc.ru/?p=11249
Kalivoda, J. Enhancing the scientific level of engineering training of railway transport professionals / J. Kalivoda, L. О. Neduzha // Наука та прогрес транспорту. – 2017. – № 6 (72). – С. 128-137. doi: 10.15802/stp2017/119050.
Недужа, Л. О. Використання сучасного пакету програм при розв’язанні інженерних задач на залізничному транспорті / Л. О. Недужа, А. О. Швець // Локомотив-інформ. – 2016. – № 5-6. – С. 42-44.
Бут, А. С. Применение оптоволоконных линий и систем на железных дорогах Украины [Текст] / А. С. Бут, Т. Н. Сердюк // Электромагнитная совместимость и безопасность на железнодорожном транспорте. – 2013. – Ном. 5. – Днепропетровск: Изд-во ДНУЖТ, 2013. – С. 24–36.
Бронированный волоконно-оптический кабель. Тип: ОКТБг [Электронный ресурс]: Волоконно-оптические кабели: Одаскабелью. – Режим доступа: http://odeskabel.com/vok-rus/volokonno-opticheskie-kabeli-s-tsentralnoj-trubkoj/26-oktbg.html
MiniXtend Cable, LT, A-DQ(ZN)2Y, 4x12 E9/125 (OS2) [Электронный ресурс]: Corning. Optical Communications. – Режим доступа: http://catalog.corning.com/opcomm/en-GB/catalog/ProductDetails.aspx?cid=loose_tube_outdoor_cables_web&pid=120305&vid=123171
Бондаренко, В. Г. Технічна експлуатація систем та мереж зв’язку [Текст] / В. Г. Бондаренко. – Київ: ДУІКТ, 2013. – 697 с.
КНД 45-093-97 Тимчасове керівництво з експлуатації волоконно-оптичних ліній зв’язку міських телефонних мереж [Електронний ресурс]. – Режим доступа: https://dnaop.com/html/40890_4.html
Надёжность оптических линий [Електронний ресурс]. – Режим доступа: https://helpiks.org/2-11284.html
Ларин, Ю. Т. Сравнительный анализ двух подходов к оценке надежности оптических кабелей [Електронний ресурс]. /Ю. Т. Ларин // Наука и техника. 2009. – №2 (315). С.3 –7. – Режим доступа: http://www.kp-info.ru/images/File/3-7.pdf
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).