Апроксимація магнітних характеристик тягових двигунів електрорухомого складу
DOI:
https://doi.org/10.15802/ecsrt2012/50655Ключові слова:
тяговий електродвигун, магнітна характеристика, коефіцієнт насичення, апроксимація, електрорушійна силаАнотація
Проаналізовано графічні способи визначення параметрів А і В апроксимуючої функції кривої намагнічування тягових двигунів рухомого складу е=A arctg(BI), що забезпечують найбільш коректний аналітичний опис магнітних характеристик відомих серій тягових електромашин. Встановлено, що найбільш раціональним для опису кривої намагнічування на заданому відрізку зміни струму збудження є графічний спосіб визначення параметрів апроксимації, заснований на проходженні реальної кривої намагнічування і тої e(I), яку необхідно знайти, через деяку точку S, яка лежить в заданому діапазоні струмів. Критерієм ступеню коректності апроксимації було обрано мінімум середнього квадратичного відхилення.
Отримана залежність е. р. с. від коефіцієнта насичення в годинному режимі. Дана залежність дозволяє визначити коефіцієнти апроксимації А і В, використовуючи тільки типові параметри тягової електромашини і значення коефіцієнта магнітного насичення в годинному режимі. При цьому наявності самої магнітної характеристики не потрібна.
Посилання
Архангельский, Б. И. Аналитическое выражение кривой намагничивания электрических машин [Текст] / Б. И. Архангельский // Электричество. – 1958. – № 1. – С. 14-18.
Находкин, М. Д. Универсальная магнитная характеристика тяговых электродвигателей постоянного тока [Текст] / М. Д. Находкин, В. С. Хвостов // Вестник электропромышленности. – 1958. – № 1. – С.44-48.
Правила тяговых расчетов для поездной работы. – М.: Транспорт, 1985. – 287 с.
ГОСТ 2582-81. Машины электрические вращающиеся тяговые. [Текст] / Государственный стандарт СССР. – М.: Издательство стандартов, 1981. – 50с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).