Моніторинг забруднення атмосферного повітря бенз(а)піреном та вуглеводнем
DOI:
https://doi.org/10.15802/ecsrt2013/51294Ключові слова:
атмосферне забруднення, антропогенний вплив, вуглеводні, бенз(а)пірен, моніторинг довкілляАнотація
Метою даної роботи є узагальнення даних моніторингу забруднення атмосферного повітря території України бенз(а)піреном та вуглеводнями.
Результати. Забрудненість атмосферного повітря України характеризується наявністю в повітрі таких речовин, як: пил, оксиди сірки, оксиди вуглецю, оксиди азоту, аміак, сірководень.
Висновки. Серед областей з найвищим рівнем забруднення атмосферного повітря слід виділити наступні: Одеська, Дніпропетровська, Запорізька, Донецька, Луганська, Черкаська, Вінницька, Київська. Забруднення бенз(а)піреном та вуглеводнями тут досягає дуже високого рівня.
Для зниження викидів небезпечних речовин від коксохімічних підприємств рекомендується застосувати сучасні екологічні технології виробництва та більш ефективні очисні споруди на всіх процесах виробництва коксу.
Посилання
Клименко М. О., Прищепа А. М., Вознюк Н. М. Моніторинг довкілля [Текст]: Підручник. - К.: Видавничий центр “Академія”, 2006. - 360 с.
Постанова від 9 березня 1999 р. N 343 Київ Про затвердження порядку організації та проведення моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря. Положення про державну систему моніторингу довкілля, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.03.1998 р. № 391.
Долина Л. Ф. Мониторинг окружающей среды и инженерные методы охраны биосферы, Часть 2. Проектирование мониторинга [Текст] - Днепропетровск: Континент, 2004. -105с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).