Дослідження сумісної роботи споживачів власних потреб з нетрадиційними джерелами енергії
DOI:
https://doi.org/10.15802/ecsrt2018/171929Ключові слова:
альтернативні джерела енергії, сонячна електроенергія, тягова підстанція, власні потреби, фотоелектричний модульАнотація
Метою науково-дослідної роботи являється дослідження сумісної роботи споживачів власних потреб тягової підстанції з нетрадиційними джерелами енергії.
Для впровадження на залізниці застосування альтернативної енергетики необхідно вирішити наступні завдання: проаналізувати всі власні потреби які споживає тягова підстанція; зробити аналіз можливості розташування альтернативних джерел живлення на території тягової підстанції; дослідити як може працювати система живлення власних потреб тягової підстанції (як напряму так і в паралельному режимі роботи).
Підводячи підсумки дослідження сумісної роботи споживачів власних потреб тягової підстанції з нетрадиційними джерелами енергії, можна зазначити наступне:
- для розміщення сонячних батарей на даху тягової підстанції необхідно 900 м2 від загальної площі, що говорить про можливість розташування фотоелектричних модулів на дахах а на тяговій підстанції, також достатньо місця для розміщення акумуляторних батарей в акумуляторному приміщенні;
- проведено аналіз кількості річного споживання електроенергії на власні потреби тягової підстанції, встановлено що у січні найбільше середнє значення спожитої електроенергії 717 кВт∙год;
- система живлення власних потреб за рахунок сонячної енергії має найбільший ефект при встановленні модулів потужністю 200 Вт, що працює як напряму так і в паралельному режимі, та додатково можна продавати електроенергію по зеленому тарифу.
Посилання
Полях, О.М. Можливість використання альтернативних джерел електроенергії на власні потреби тягової підстанції G [Текст] / О. М. Полях, Ю. О. Кугаєнко, Т. П. Решетняк // «ТРАНСЕЛЕКТРО – 2016» ІX Міжнародна науково-практична конференція (Дніпро, 21–23.12.2016 р.)–Д.: ДНУЗТ, 2016. – с. 26
Солнечная панель Altek ALM-150 М [Электронный ресурс]. Режим доступа: https://e-energy.in.ua/index.php?route=product/product&path=8&product_id=599.
Пастушенко, М. С. Перспективи впровадження відновлювальних джерел електричної енергії на залізничному транспорті України / М. С. Пастушенко // Энергосбережение. Энергетика. Энергоаудит. - 2013. - № 12. - С. 45 - 51.
Чи вигідно встановлювати двозонний електролічильник? (http://ecotown.com.ua/news/Koly-vyhidno-vstanovlyuvaty-dvozonnyy-lichylnyk-elektroenerhiyi/) Електронний ресурс.
Полях, О. М. Зменшення експлуатаційних витрат за допомогою енергооптимального руху поїздів [Текст ] / О. М. Полях, Д. А. Босий, Н. О. Логвінова / Вісник Дніп-кого нац.ун-ту залізн. трансп. ім. акад. В. Лазаряна – 2012. – № 42. − С. 110 – 113
Акумуляторні батареї (http://sutem.com.ua/923alten.php) Електронний ресурс.
Виссарионов, В. И.. Солнечная энергетика: учебное пособие для вузов [Текст]: В. И. Виссарионов, Н. К. Малинин, Г. В. Дерюгина, В. А. Кузнецова. – М.: Издательский дом МЭИ, 2008.-276с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).