Фізичне моделювання електромагнітних процесів в установці імпульсного намагнічування
DOI:
https://doi.org/10.15802/ecsrt2014/57179Ключові слова:
фізичне моделювання, електромагнітні процеси, імпульсне намагнічування, циліндричний магнітАнотація
У статті представлено результати експериментального дослідження часових залежностей напруженості магнітного поля та магнітної індукції в циліндричному зразку магнітного матеріалу під час його імпульсного намагнічування. Імпульсний метод намагнічування зразків магнітотвердих матеріалів є одним з перевірених ефективних способів отримання постійних магнітів. Вагомий прогрес у виробництві магнітів дозволив отримати підвищені значення коерцитивної сили та створювати принципово нові магнітні системи зі складними видами криволінійної структури, що в свою чергу поставило ряд нових завдань, пов’язаних з намагнічуванням, розмагнічуванням та регулюванням параметрів таких магнітів.
За результатами виконаної роботи можна зробити наступні висновки.
1. Фізичне моделювання є важливим етапом у визначенні раціональних параметрів установок імпульсного намагнічування, оскільки дозволяє підтвердити адекватність прийнятих припущень при побудові математичних моделей зазначених систем класу «електричне коло – електромагнітне поле».
2. Графіки отриманих експериментально залежностей магнітних величин свідчать про те, що зразок повністю намагнічується при дії першого ж імпульсу, тобто остаточно обрані параметри установки є коректними.
3. Подальших досліджень потребує вивчення ступеня впливу вихрових струмів на точність магнітних вимірів у розглянутій системі, що має стати предметом наступних робіт з даної тематики.
Посилання
Покровский, А. Д. Расчет процесса импульсного намагничивания постоянных магнитов из сплавов ЮНДК [Текст] / А. Д. Покровский и др. // Электротехника. – 1974. – № 3.–С. 12-19.
Февралева, Н. Е. Магнитотвердые материалы и постоянные магниты [Текст] / Н. Е. Февралева. – К.: Наукова думка, 1969. – 275 с.
Андриевский, Е. А. Устройства для создания магнитных полей при испытании магнитотвердых материалов [Текст]: навч. посібник для вузів / Е. А. Андриевский, Л. Н. Лесник, Г. П. Шевердин. – К.: Препринт-19 Института электродинамики АН УССР, 1970. – 26 с.
Нестерин, В. А. Разработка и исследование оборудования для импульсного намагничивания высокоэнергетических постоянных магнитов в целях создания нового поколения электрических машин и магнитных систем на их основе [Текст]: Автореферат дис. докт. техн. наук: 05.09.03 / В. А. Нестерин. – М: Всероссийский научно-исследовательский институт релестроения – 1995.–54 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).